لپ تاپ و بیشتر از لپ تاپ

بررسی دیجیاتو: Microsoft Surface Pro 4

بررسی دیجیاتو: Microsoft Surface Pro 4

ل گیتس در کتاب «مسیر پیش رو» توضیح می دهد که موفقیت به معنای شکست ناپذیر بودن نیست، در نتیجه حتی کامیپوترهای شخصی ویندوزی هم ممکن است روزی را تجربه کنند که در آن دیگر کاربرد چندانی نداشته و جایگاه بسیار موفق خود را از دست داده اند.

 

نشانه های آغاز چنین دورانی از هم اکنون مشاهده می شود و افزایش امکانات ابزارهای موبایل باعث شده کاربران نیاز و رغبت کمتری نسبت به خرید کامپیوترهای شخصی داشته باشند.

اکنون دیگر ارائه سیستم عامل به تنهایی موفقیت مایکروسافت را تضمین نمی کند و این شرکت برای حفظ موقعیت خود در بازار، به ابزارهای موبایل جذابی نیاز دارد که یک تجربه کاربری مناسب از پلتفرم ویندوز را در اختیار کاربران قرار دهد.

در این میان تولید کنندگان سوم شخص هم بر خلاف حوزه کامپیوترهای شخصی، دیگر چندان قابل اتکا نیستند و هنوز، ابزار مناسبی برای نسخه موبایل ویندوز عرضه نکرده اند که موفقیت این پلتفرم را تضمین کند.

طراحی سخت افزار در کنار نرم افزار البته آنقدر مواهب دارد که رقبایی مثل اپل را به موقعیت فعلی رسانده و گوگل را نیز متقاعد ساخته شرکای متعدد تولید کننده ابزارهای سری نکسوس را کنار گذاشته و طراحی تبلت Pixel C را خود از پایه بر عهده گیرد.

این در حالی است که مایکروسافت سابقه چندان مناسبی در این زمینه ندارد و تلاش های پیشین شرکت ساکن ردموند برای حضور در بازارهای جدید عموماً با شکست مواجه شده اند.

نخستین تبلت سرفس به ویندوز RT مجهز بود و در نتیجه تجربه کاربری مناسبی ارائه نمی کرد، اولین نسخه سرفس پرو دستگاه زمختی بود که از مشکلات مختلف رنج می برد و سرفس پرو ۲ هرچند ایرادهای کمتری داشت، اما در نهایت باز هم محصول چندان جذابی به شمار نمی رفت.

مایکروسافت اما سال گذشته با سرفس پرو ۳ نشان داد این بار دیگر بی مهابا به میدان وارد نشده و می خواهد یک ابزار موبایل مناسب مبتنی بر پلتفرم ویندوز را در اختیار کاربران قرار دهد.

امسال نیز شرکت ساکن ردموند سرفس پرو ۴ را عرضه کرده که هرچند از نظر ظاهر تفاوت چندانی با نسل پیشین ندارد، اما از پیشرفت های متنوع در باطن برخوردار است و برخی مشکلات نسل پیشین نیز در آن مرتفع شده اند.

تبلت هیبریدی مایکروسافت حالا دیگر می تواند از ویندوز ۱۰ نیز بهره مند گردد، نسخه ای که بهینه ترین، برای استفاده روی ابزارهای موبایل به شمار می رود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.