لپ تاپ و بیشتر از لپ تاپ

اینتل نسل پنجم از پردازنده های سری Core را با گرافیک مجتمع Iris Pro بروز رسانی کرد .

اینتل نسل پنجم از پردازنده های سری Core را با گرافیک مجتمع Iris Pro بروز رسانی کرد

نتل امروز چند پردازنده ۱۴ نانومتری جدید را با فناوری نسل پنجم خود به نام برادول، برای دستگاه های همراه (لپ تاپ) و کامپیوترهای شخصی ارائه کرد. محصولات جدید البته برای کاربران حرفه ای و همچنین اهالی بازی های کامپیوتری طراحی گشته اند و می توانند تا پایان سال جاری که نسل بعدی پردازنده های این شرکت با نام Skylake معرفی می شوند، این دسته از کاربران را راضی نگه دارند.

اینتل امروز پنج پردازنده جدید برای دستگاه های همراه و پنج پردازنده نیز برای کامپیوترهای رومیزی معرفی نمود که همه ی آنها از پردازنده گرافیکی Iris Pro 6200 بهره مند هستند. در ادامه با همراه باشید.

 

 

جذاب ترین مدل در میان پردازنده های معرفی شده برای کامپیوترهای شخصی، مربوط به Core i7-5775-C می شود که در اصل جایگزین مدل i7-4790S می شود و قیمتی برابر با ۳۶۵ دلار خواهد داشت. به لطف پردازنده گرافیکی Iris، عملکرد چیپ جدید بهبود یافته می تواند در پردازش های گرافیکی، تا ۳۵ درصد عملکرد بهتری از خود بر جای بگذارد.

بهترین مدل برای استفاده در لپ تاپ ها نیز Core i7-5950HQ نام داشته و قیمتی برابر با ۶۲۳ دلار دارد؛ پردازنده مذکور جایگزین i7-5600U خواهد شد و عملکرد کلی اش تا دو برابر از نمونه فعلی، بهتر است.

اگرچه قیمت این پردازنده ها، مخصوص در نمونه های تهیه شده برای لپ تاپ ها بسیار بالا هستند اما می توان گفت در اجرای بیشتر بازی های کامپیوتری، می توانند کاربر را از داشتن یک کارت گرافیک اختصاصی بی نیاز سازند.

اینتل از سوی دیگر اذعان دارد که آمدن Iris Pro به پردازنده های دسکتاپ نیز به معنای انکود کردن سریع تر فایل های تصویری، پشتیبانی بهتر از رزولوشن 4K و انجام روان تر بازی ها در کامپیوترهای رومیزی خواهد بود. لازم به ذکر است که اینتل، چیپ های جدید خود را تا ۳۰ الی ۶۰ روز آینده وارد بازار خواهد کرد تا هم کاربران و هم سازندگان بتوانند از جدیدترین محصولات نسل پنجم، بهره گیرند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.