تازه های تکنولوژی و مقالات

یک قاب با قابلیت ضبط مکالمه های تلفنی

قاب های محافظ بسیار متنوعی برای آیفون در بازار وجود دارد و هر سلیقه و سن و سالی را نیز پوشش می دهند. اما به تازگی قاب جدیدی موسوم به JIC یا Just In Case معرفی گشته که قادر است تمامی مکالمات تلفنی را با تنها با فشار یک دکمه ضبط و ذخیره نماید.

قاب مورد بحث با میکروفون داخلی، اسپیکر و یک کارت حافظه میکرو اس دی به منظور ذخیره مکالمه ها همراه است. علاوه بر امکانات یاد شده باید بدانید این گجت در رنگ های شاد و متنوعی عرضه می شود که از دور کاملا قابل تشخیص خواهند بود. اما از آنجا که فرد پشت خط نمی داند شما از چنین قابی استفاده می نمائید می توانید از ویژگی آن برای ضبط محرمانه و مخفیانه تماس های تلفنی بهره بگیرید.

به طور مثال، این وسیله برای خبرنگاران، جاسوسان و افرادی که به جمع آوری مدرک برای اثبات ادعاهای خود نیاز دارند بسیار مناسب خواهد بود.

شاید این طور به نظر برسد که چنین کاری غیر قانونی خواهد بود اما بر اساس قوانین فدرال ایالت متحده ضبط مکالمه ای که حرف های خود فرد ضبط کننده نیز در آن هست منع قانونی ندارد و برای این کار لازم نیست به طرف مقابل اعلام نمائید که این گفتگو در حال رکورد شدن است. یعنی در واقع به تائید یا رضایت مخاطب نیازی نیست.

البته لازم به یادآوریست که این قانون در 12 ایالت آمریکا همانند فلوریدا و میشیگان به گونه ای دیگر وجود دارد؛ به این ترتیب که هر دو طرف باید از این مسئله آگاهی داشته باشند.

با تمامی این تفاسیر و نامعلومی قوانین موجود در رابطه با چنین مواردی، باید بدانید که قاب JIC در حال حاضر با قیمت 40 دلار در وب سایت جمع سپاری Indiegogo قرار دارد و تخمین زده می شود تا پایان فصل بهار تولید و به صورت رسمی عرضه گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.