٨٨ میلیون تلفن همراه در کشور فعال هستند – بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در سال ١٣٩٦، تعداد مشترکان تلفن همراه مشغول به کار به ٨٨ میلیون رسید که نسبت به سال ١٣٩٥، ٧ درصد رشد داشته است. این آمار ٨ میلیون بیشتر از جمعیت فعلی کشورمان است و به نظر می‌رسد تعداد افرادی که دارای دو یا چند موبایل هستند نسبت به پارسال بیشتر شده است. این مرکز اعلام کرده که تعداد مشترکان تلفن همراه در سال ١٣٩٦ نسبت به سال ١٣٨٥، ٤٧٤ درصد افزایش یافته است.

٢٠ درصد تعداد مشترکان تلفن همراه در سال ١٣٩٦، را تهرانی‌ها تشکیل می‌دهند. آنطور که گزارش کافه بازار در بهار امسال نوشته بود، ۸۰ درصد گوشی کاربران را برندهای هواووی و سامسونگ تشکیل می‌دهند و با توجه به اینکه این آمار بر اساس جامعه آماری نزدیک به ۴۰ میلیون یوزر کافه بازار اعلام شده، می‌توان آن را به عنوان یک آمار موثق برای کل گوشی‌های موبایل فعلی نیز در نظر گرفت.

ضریب درصد موبایل با این حساب چیزی بیشتر از ۱۱۰ درصد اعلام شده و گفتنیست سال گذشته نیز ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور از صد گذشته بود، مقایسه آمار یک سال اخیر منتهی به پایان خرداد سال جاری نشان می‌دهد مجموع مشترکان تلفن همراه در کشور نسبت به سال قبل، ۸٫۸ درصد رشد کرده‌اند.

از این تعداد موبایل‌های روشن در کشور هم سهمی بیش از ۵۰ میلیون در دست اپراتور اول است و بیش از ۳۳ میلیون را نیز ایرانسل پشتیبانی می‌کند و در این میان رایتل چیزی حدود ۲٫۵ میلیون مشترک، رتبه سوم را بر عهده دارد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *