تازه های تکنولوژی و مقالات

رئیس هیئت مدیره ی ایسوس در مورد توسعه نسل سوم تبلت های نکسوس 7 توضیح میدهد

اخیرا وب سایت Trusted Reviews مصاحبه ای را با آقای Jonney Shih، رئیس هیئت مدیره کمپانی ایسوس ترتیب داده و در مورد آینده این شرکت با وی به گفتگو پرداخته است.

 

 

یکی از سوالاتی که در این میان از وی پرسیده شد، همکاری با گوگل در پروژه های نکسوس بود. جایی که ایسوس دو تبلت بسیار موفق با کد نکسوس ۷ را توسعه داد که می توان آنها را از پر فروش ترین تبلت های ۷ اینچی بازار دانست.

 

آقای Shih در میان گفته هایش اما، توسعه نسل سوم از نکسوس ۷ را محتمل ندانسته و خبر می دهد که این شرکت، اکنون در پروژه های دیگری با گوگل به همکاری می پردازد.

 

Jonney Shih در مورد همکاری با گوگل برای توسعه نکسوس ۷ می گوید: «در زمان توسعه نسل اول از این محصول، هر دو طرف احساس می کردند که این تبلت، محصولی هیجان انگیز خواهد بود، چرا که هم قیمت آن رقابتی بود و هم از کیفیت ساخت بسیار بالایی بهره می برد. در نسل دوم، از نمایشگری تمام اچ دی استفاده کردیم که زیبایی خاصی به تصاویر در صفحه نمایش این تبلت می بخشید. ما هنوز به همین زیبایی اعتقاد داریم. [استفاده از نمایشگر های تمام اچ دی] اما نسل سوم چندان هم قطعی نیست برای همین به توسعه محصولات تازه تری پرداخته ایم. اکنون حتی محصولی نظیر آیپد هم با مشکل فروش مواجه شده است. به طور کلی تبلت ها اکنون با وضعیت مشابهی رو به رو هستند.»

 

بر اساس گفته های رئیس هیئت مدیره ایسوس، اگرچه گوگل و شرکت تایوانی در مورد توسعه نسل سوم این محصول به گفتگو خواهند نشست اما بسیار بعید به نظر می رسد که شاهد ارائه یک نکسوس ۷ دیگر باشیم. از سوی دیگر وی اذعان دارد که شرکتش در حال انجام پروژه های دیگری با گوگل است. پروژه هایی که گمان می رود مربوط به نکسوس پلیر و البته کروم بوک های توسعه یافته از سوی ایسوس باشند.

 

نباید فراموش کرد که اندکی پیش، گوگل تبلت Pixel C را معرفی کرد که به شکل کامل، از سوی خودش توسعه یافته بود و این یعنی حذف شرکای سخت افزاری، دست کم در بحث توسعه یک تبلت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.