تازه های تکنولوژی و مقالات

اپل و توسعه پنل MicroLED برای ساعت هوشمند خود

تامین کنندگان قطعات تایوانی خبر می دهند که به نسخه سال ۲۰۱۷ از ساعت هوشمند اپل، یک پنل MicroLED افزوده خواهد شد. اینطور که پیداست اپل تصمیم دارد این گجت پوشیدنی را در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ معرفی کرده و سپس به بازار عرضه نماید.

 

جالب اینجاست که اپل دو سال پیش معتبرترین شرکت توسعه دهنده MicroLED تحت عنوان «LuxVue» را تصاحب کرده بود. در آوریل ۲۰۱۵، اپل در تایوان آزمایشگاهی تاسیس کرد تا در آن تکنولوژی های LuxVue مورد استفاده قرار گرفته و بهبود یابند.

ابعاد MicroLED ها اکنون بین ۱ الی ۱۰۰ میکرون است. این نوع نمایشگرها که mLED نیز خوانده می شوند، هزینه ساخت بالایی دارند که این هزینه، از پنل بکار رفته از نوع OLED در ساعت های کنونی اپل بیشتر است. این در حالیست که مصرف انرژی در mLEDها تا حد قابل توجهی بهینه تر از پنل های OLED است.

اپل واچ برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۱۴ رونمایی شد و سپس در نیمه اول ۲۰۱۵ به بازار عرضه گشت. با این حال، هنوز بروز رسانی نشده و تصور عمومی چنین است که اپل هر ۱۸ ماه الی ۲۴ ماه یک بار تصمیم دارد تا محصول مورد نظر را بروز رسانی کند. در حال حاضر، انتظار می رود که اپل، نسل دوم از ساعت هوشمند خود را در ماه سپتامبر سال جاری میلادی و در کنار آیفون های بعدی معرفی کند.

این در حالیست که در همین گزارش ذکر شده که اپل تصمیم دارد نسخه ای از اپل واچ که به mLED مجهز شده را در نیمه دوم ۲۰۱۷ رونمایی کند که همین موضوع، دوباره چرخه بروز رسانی اپل واچ را یک ساله می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.