تازه های تکنولوژی و مقالات

اختلاف میان مدیران ارشد اپل بر سر iCloud و سیری

گزارش های جدید نشان می دهد که این روزها اوضاع در سطوح بالای مدیریتی اپل چندان هم بر وفق مراد نیست. به تازگی برخی اطلاعات از درون این کمپانی به بیرون درز کرده که نشان می دهد یک درگیری و مجادله جدی میان برخی مدیران ارشد شکل گرفته است. مجادله ای که تا به امروز دست کم به استعفای یک نفر انجامیده و انتظار می رود سبب خروج چند نفر دیگر از شرکت شود. اما مشکل کجاست؟ همه چیز به «پروژه مک کوئین» باز می گردد.

 

طرحی که از آن به عنوان پروژه مک کوئین (Project McQueen) یاد می شود قرار است پایه و اساس خدمات ابری اپل را بنا نهد. در حال حاضر سرویس iCloud اپل با استفاده از خدمات تحت وب آمازون، پلتفرم ابری گوگل و خدمات ابری Azure مایکروسافت ارائه می شود. اما واضح است که اپل نمی خواهد وضع به همین منوال پیش رود.

آنها در حال حاضر سالیانه ۱ میلیارد دلار خرج سرویس iCloud خود می کنند و تمایل دارند با ایجاد بسترهای اختصاصی این هزینه ها را کاهش دهند.

علاوه بر تغییر زیرساخت های iCloud، گزارش جدید مدعیست که تنش شدیدی میان مدیران رده بالا بر سر نحوه عملکرد تیم سیری پس از این تغییرات ایجاد شده است، چراکه مدیران می خواهند تیم توسعه سیری این دستیار صوتی را برای استفاده از خدمات iCloud هماهنگ کنند. این یعنی تیم توسعه سیری می بایست بخش هایی از منابع انسانی و فنی iCloud را در اختیار خود بگیرد. چنین مسئله به هیچ وجه به مذاق توسعه دهندگان iCloud خوش نیامده و همین مسئله سبب بحث و جدل های فراوانی در مقر کمپانی شده است.

می گویند تا به امروز یکی از مدیران فرایند مهندسی در کوپرتینو استعفا کرده و در روزهای آینده استعفاهای دیگری نیز در راه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.