تازه های تکنولوژی و مقالات

5 نکته بسیار مهم درباره اپل که در این هفته حاصل شد

در حالی که این روزها، گرد و غبار در مناطق غربی کشورمان، امان نفس کشیدن را از ساکنین این مناطق بریده، گرد و غبار بزرگ ترین کنفرانس توسعه دهندگان اپل یعنی WWDC امسال، حالا پس از چند روز از اتمام کنفرانس اصلی فروکش کرده و راه را برای پرداختن به جزییات بیشتر و نکات تکمیلی از این کنفرانس را برای ما بیشتر باز کرده است.

 

اگرچه پس از اتمام کنفرانس، شاهد معرفی محصول سخت افزاری جدیدی از سوی اپل نبودیم، اما نرم افزارهایی معرفی و به روز شدند که امسال، دستگاه های سخت افزاری دوست داشتنی اپل را به سمت هرچه بهتر شدن تغییر خواهند داد.

در این جا پنج مورد از مهم ترین نکات کنفرانس این هفته اپل را با شما در میان می گذاریم. این پنج مورد عبارتند از:

iOS 10 یک ارتقاء عظیم در iOS است

New-iOS-10-Lock-screen-includes-rich-interactive-notifications-and-expanded-widgets 1

شاید مهم ترین بخش کنفرانس این هفته اپل، به معرفی iOS 10 بازگردد. این نسخه جدید از سیستم عامل های پست پی سی اپل که در پاییز به صورت رسمی در نسخه نهایی برای عموم انتشار خواهد یافت، بزرگ ترین به روزرسانی در تاریخ iOS، البته پس از iOS 7 است که در سال 2013 رونمایی شد و در آن زمان، یک بازطراحی کمال گرایانه را طلب می کرد. هرچند که باید این نکته را عنوان کنیم که iOS 7، تنها از نظر ظاهری پوست انداخته بود و خیلی ویژگی های فراوان جدید در آن وجود نداشت.

اما به روزرسانی های جدید در iOS 10، دارای نشانه هایی از بهبود تفکر در ترفند طراحیست که از جمله می توان به بهبود بهتر در طراحی بازکردن صفحه لاک اسکرین آن اشاره کرد. همچنین حالا در iOS 10، یک پنجره جدید برای ویجت ها در نظر گرفته شده تا اطلاعات زنده ای را از اپلیکیشن های مورد علاقه شما بگیرد و در خود نمایش دهد. همچنین، اکنون در iOS 10، به شما شانس پنهان کردن برنامه های خود اپل داده شده و شما می توانید آن برنامه هایی را از اپل که نمی خواهید برروی صفحه خانگی شما قرار داشته باشند، حذف کنید.

شاید شما فکر کنید که iOS 10، تنها یک نسخه جدید از سیستم عامل موبایلی اپل باشد، اما زمانی که شما تمامی بازگویی های قبلی و ویژگی های جدید را در کنار یکدیگر اضافه کنید، متوجه می شوید که iOS 10، واقعا یک ارتقاء عظیم است.

آی مسیج در حال تبدیل شدن به شبکه اجتماعی اپل است

1

آی مسیج یکی از پرکاربرد ترین اپلیکیشن های استفاده شده برروی آیفون است. اما سوی اپل به طرز عجیبی، پنج سال از زمان اولین معرفی آن، نادیده گرفته شد. تا این که این اپلیکیشن در iOS 10، بالاخره رنگ تغییرات و به روز شدن اساسی را در خود دید که این شامل بیشترین ویژگی هایی بود که تا به حال اپل برای این اپلیکیشن منظور و اضافه کرده بود.

این برنامه، یکی از مهمترین فاکتورها برای نگه داشتن کاربران و قفل کردن آن ها به iOS است و در حال حاضر، بسیاری از قابلیت های جدید را همچون انواع خدمات شبکه های اجتماعی رقیب با خود به همراه دارد. اکنون هم با راه پیدا کردن برنامه های شخص ثالث و چند راه جدید هوشمندانه برای ارسال پیام به دوستان، باید گفت که اپل آی مسیج را به یک شبکه اجتماعی کامل تبدیل کرده است.

اگر شما تاکنون به این فکر می کردید که چه زمانی اپل در زمینه رسانه های اجتماعی هم فعالیت جدی خواهد کرد، فکر می کنیم که اکنون پاسخ خود را در این زمینه یافته باشید.

ما تنها نظاره گر آغاز این ماجرا هستیم که سیری چه کارهایی می تواند انجام دهد

2

سیری در WWDC 2016، بزرگ ترین ارتقا تاکنون را به دست آورد.

زیرا که در iOS 10، برنامه های شخص ثالث، اکنون قادر به کنترل سیری هستند. در ابتدا فقط شش دسته گسترده از برنامه ها شامل برنامه های تناسب اندام، پرداخت، رزرو وسایل نقلیه، آپارتمان، پیام ها، عکس ها و تماس های VoIP قادر به لینک به سیری خواهند بود. اما این خیلی ساده انگارانه است که تصور کنید که این لیست برنامه ها در آینده از سوی اپل گسترش پیدا نکنند.

در واقع، هنوز هم این یک شروع عالی برای مردمیست که فکر می کنم به کنترل گجت ها با صدا و هوش مصنوعی علاقه فراوانی داشته باشند، که این باعث خواهد تا در نهایت، ارتباط با تکنولوژی ساده تر گردد. در واقع این روش به دلیل آسانی کار از این جهت که کاربر تنها با صدای خود با دستگاه ارتباط برقرار می کند بسیار آسان بوده و به همین دلیل محبوب است.

فراتر از این، سیری اکنون به مک نیز آمده که البته در آن جا با برنامه های شخص ثالث کار نمی کند. اما شما می توانید وظایف خاصی چون جست و جو برای فایل ها و تصاویر کپی و پیست را از جست و جوهای وب را از سیری طلب کنید.

اپل واچ هم سرانجام بهبود یافت

watchOS-3

پس از یک سال انتظار، اپل واچ سرانجام به یک به روزرسانی معنا دار دست پیدا کرد که آن، رونمایی از 3 WatchOS بود. این به روزرسانی که شامل ایجاد تغییرات مهمی در اپل واچ می شود باعث می شود که از این پس برنامه ها در اپل واچ سریع تر باز شود و ناوبری در آن آسان تر گردد. در حال حاضر توسعه دهندگان می توانند برای بهبود هرچه بیشتر آن از این سیستم عامل جدید استفاده کنند و شروع به ساخت تجربیات مفیدی برای ساعت هوشمند اپل کنند.

اپل تی وی هنوز یک تلویزیون انقلابی نیست

3

اپل تی وی یک به روزرسانی نرم افزاری را در این پاییز تجربه خواهد کرد. بسیاری از به روزرسانی ها در این زمینه بسیار کوچک هستند به جز یک مورد و ان این که اپل در حال حاضر اجازه می دهد که ارائه دهندگان برنامه های کابلی و ماهواره ای بتوانند برای اپلیکیشن های تلویزیون یک ورود جهانی داشته باشند. این بدین معناست که شما لازم نیست که به صورت جداگانه به سیستم وارد شوید و اپلیکشن های ESPN, CNBC, FX و سایرین را تصدیق کنید. بلکه تنها کافیست که فقط یک بار به ارائه دهندگان تلویزیونی ورود کنید تا تمام کارها انجام شود.

این مفید است و این مطلب را نشان می دهد که اپل همچنان به مبارزه با این چشم انداز انقلابی ادامه می دهد که چگونه افراد بتوانند تلویزیون را از طریق اینترنت دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.