تازه های تکنولوژی و مقالات

رندر‌ جدیدی از آیفون 7 منتشر شد؛ طراحی شباهت زیادی با آیفون 6 دارد

انتظارات برای آیفون‌های جدید اپل بسیار بالا رفته است چرا که امسال مانند سنت همیشگی اپل قرار است محصولی با طراحی و ویژگی‌های جدید عرضه شود. اما از همان اخبار اول پیرامون آیفون 7 شایعاتی مربوط به عدم تفاوت زیاد با آیفون 6 اس نیز منتشر شد و تنها گفته شد که آیفون 7 طراحی نسل قبل را به همراه برخی بهبود‌ها به ارث خواهد برد. حال رندر جدیدی منتشر شده است که این موضوع را تایید می‌کند.

 

اپل معمولا بعد از هر آیفون سری اس، محصولی با طراحی جدید را معرفی می‌کند و یکی از بهترین مثال‌ها برای این موضوع، تفاوت طراحی آیفون 5 اس و آیفون 6 این شرکت است. حتی آیفون 4 و آیفون 5 نیز از طراحی‌های کاملا جدیدی برخوردار شدند  اما به نظر می‌رسد که طراحی آیفون 7 از نظر کلی تفاوت زیادی با طراحی فعلی نداشته باشد اما تغییراتی هم اعمال شده است. همانطور که می‌بینید، به نظر می‌رسد که دوربین آیفون 7 همچنان به صورت بیرون زده می‌باشد اما این بار لنز حلقه‌ای دستگاه از بدنه بیرون نزده است بلکه قسمتی از خود بدنه دستگاه کمی بالاتر از سطح بدنه قرار گرفته است که دوربین در آن قرار بگیرد. این اقدام جالبی است و می‌تواند مقاومت لنز را بیشتر کند اما درکل این دوربین همچنان بیرون زده است.

dimensions-iphone-7

دوربین دومی در این جا دیده نمی‌شود و همین موضوع می‌تواند شایعه استفاده از دوربین دوگانه در آیفون 7 پرو را قوت دهد. جایگاه فلاش دوگانه LED و میکروفون نیز همانند سابق است. نکته جالب اینجاست که ابعاد ذکر شده در این رندر دقیقا مشابه با ابعاد آیفون 6 یعنی 138 میلی‌متر طول و 67 میلی‌متر پنها می‌باشد، اگرچه هنوز درباره ضخامت دستگاه چیزی نمی‌دانیم. همچنین شاید در این رندر متوجه چیزی نشویم اما حدس می‌زنیم که خطوط عمودی آنتن در آیفون 7 حذف شده باشند. درکل این رندر‌ها دقیقا مشابه آن‌هایی هستند که حدود چند ماه پیش دیده بودیم و به نظر می‌رسد که باید خود را برای این طراحی آماده کنیم. مسلما طراحی آیفون 6 و 6 اس همچنان زیبا است و با اعمال برخی بهبود‌ها به وضعیت بهتری می‌رسد اما استفاده از این طراحی برای دومین سال متوالی چیزی نیست که پیش از این در تلفن‌‌های هوشمند اپل دیده باشیم و امیدواریم که همین طراحی بتواند کاربران را راضی نگه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.