تازه های تکنولوژی و مقالات

معرفی ایفون 5se با چیپست A9 در 24 اسفند ماه

داغ ترین شایعه این روزها به آیفون ۴ اینچی و جدیدی بر می گردد که اپل تصمیم دارد آن را حدود ۲ ماه دیگر معرفی کند. ابتدا خبر رسید که این تلفن هوشمند با نام آیفون 5se رونمایی خواهد شد و همین روز گذشته، تصویری از آن شانه به شانه ی آیفون ۵ انتشار یافت که زبان طراحی محصول مورد بحث را به ما نشان می داد.

 

 

امروز ولی باز هم اخبار تازه ای از سوی وب سایت 9To5Mac منتشر شده و این منبع خبر می دهد که اپل تصمیم دارد آیفون یاد شده را با چیپست مجتمع A9 و چیپ حرکت سنج M9 راهی بازار کند.

 

اگر به خاطر داشته باشید پیش از این تصور می شد که این محصول قرار است به علت قیمت ارزان ترش، از چیپست A8 استفاده کند که در آیفون های سال ۲۰۱۴ به کار گرفته شده بود.

 

به نظر می رسد که به علت از راه رسیدن آیفون ۷ با چیپست A10 و چیپ M10 در سال جاری، گویا اپل می خواهد این آیفون را تا حدی به روز نگه داشته و از سخت افزار چند نسل پیش در آن استفاده نکند.

 

منبع مورد اشاره همچنین بیان می کند که آیفون ۴ اینچی اپل همیشه آماده خواهد بود تا اگر Siri را صدا زدید، این دستیار دیجیتالی را برایتان حاضر نماید. این قابلیتی است که اکنون صرفا در آخرین نسل از آیفون ها وجود دارد و برای مثال در آیفون ۶، صرفا در صورتی می توانید با صدای خود سیری را فعال کنید که موبایل تان به شارژر متصل باشد.

 

اما در نهایت اظهار می شود که اپل تصمیم دارد از سیاست تازه خود در خصوص حافظه داخلی پیروی کرده و آیفون 5se را نیز در دو نمونه ۱۶ و ۶۴ گیگابایتی ارائه دهد. بر اساس همین گزارش، گفته می شود که اپل کنفرانس خبری خود برای معرفی این محصول را در چهاردهم مارس برابر با ۲۴ اسفند ماه برگزار می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.