معرفی گجت ها

ترنسند حافظه‌های جامد 1 ترابایتی باریک MTS800 را به منظور به کارگیری در کامپیوترهای کوچک، معرفی نمود

همانطور که در جریان هستید، سازندگان در حال روی آوردن به تولید و توسعه‌ی بهتر و بیشتر هاردهای جامد هستند و شاید این روزها کمتر کسی به هاردهای مکانیکی فکر کند. همینطور اهمیت هاردهای جامد این روزها بسیار بیشتر از قبل بوده و سازندگان و شرکت‌های مختلف در حال تلاش برای بهتر کردن عملکرد و پایین آوردن هزینه‌ی این هاردها نیز هستند

 

به دنبال این موضوع، شرکت ترنسند که از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان هاردها و حافظه‌های جانبی می‌باشد، از اضافه شدن هارد کوچک و 1 ترابایتی MTS800 با رابط فوق سریع M.2 به لیست محصولات خود خبر داد. این هاردهای جامد که از حافظه‌های فلش بسیار با کیفیت MLC NAND استفاده می‌کنند، به استانداردها و تکنولوژی‌های مختلفی همچون Global Wear-leveling و Advanced Garbage Collection و همینطور Device نیز مجهز بوده و می‌توانند سرعت بسیار بالا را در کنار پایداری دستگاه، به همراه داشته باشند. همچنین اندازه‌ی کوچکی که این هاردهای جدید دارند باعث شده تا استفاده از هاردهای جامد در کامپیوتر، لپتاپ‌ها، تبلت‌ها و … آسان‌تر از گذشته شده و علاوه بر آن، شاهد عرضه شدن دستگاه‌هایی با ضخامت کمتر نیز باشیم.

حالا که دیگر سازندگان از رابط SATA III استفاده می‌کنند، سرعت خواندن و نوشتن این دستگاه به ترتیب برابر با 560MB/s و 460MB/s بوده و همینطور قرار است در حجم‌ها مختلفی همچون 32 گیگابایتی تا 1 ترابایتی در اختیار سازندگان قرار بگیرد. دلیل این طیف وسیع تولید شدن این هارد نیز راضی نگاه داشتن تمامی افراد می‌باشد چرا که ممکن است بسیاری از افراد به دنبال خرید محصولی با قیمت پایین باشند.

مورد دیگری که سبب شده تا هاردهای جامد جدید این شرکت مورد توجه بسیاری از افراد قرار بگیرد، وجود تکنولوژی‌های متعدد این هارد است. در این محصول جدید ما در کنار وجود تکنولوژی‌های مختلف ECC و S.M.A.R.T، شاهد وجود تکنولوژی‌های جدید و بسیار خوب دیگری هستیم که تنها محصولات سری MTS از آن پشتیبانی می‌نمایند. از جمله‌ی اینها، می‌توانیم به Intel Smart Response Technology (به اختصار ISPT) که به صورت انحصاری توسط اینتل توسعه داده شده است، اشاره نماییم که می‌تواند سرعت دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در حافظه‌ی کش دستگاه و هارد را به شکل قابل توجهی افزایش دهد. دسترسی سریع‌تر به حافظه‌ی کش و البته خالی کردن زودتر آن، می‌تواند علاوه بر عملکرد بهتر و افزایش دادن سرعت دستگاه، فضای بیشتری را در اختیار هارد به جهت ذخیره‌سازی و نگه‌داری فایل‌ها در کش دستگاه، قرار دهد.

همچنین باید اشاره داشته باشیم که علاوه بر هارد جامد MTS800 که قرار است در ظرفیت 32 گیگابایتی تا 1 ترابایتی در اختیار کاربران قرار بگیرد، هاردهای جامد MTS400 و MTS600 نیز در ظرفیت‌های 32 تا 512 گیگابایتی در اختیار کاربران و شرکت‌های مختلف قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.