تازه های تکنولوژی و مقالات

فیسبوک برای نوجوانان یک اپلیکیشن پیام رسان اختصاصی طراحی می کند

با بررسی کدهای جدیدی که در اپلیکیشن رسمی فیسبوک کشف شده، به نظر می رسد که کمپانی مذکور نقشه ساخت یک اپلیکیشن پیام رسان برای نوجوانان را در سر می پروراند. این اپلیکیشن که Talk نام دارد حاوی قابلیت هایی است که بعضی از آن ها در میان نوجوانان بسیار پرطرفدارند، هر چند که موارد دیگر احتمالا با استقبال زیادی مواجه نشوند.

 

مطابق گزارش The Information، فیسبوک با ساخت Talk در صدد یافتن راهی است تا بتواند به سلطه اسنپ چت به عنوان محبوب ترین اپلیکیشن اجتماعی میان نوجوانان خاتمه بدهد.

 

نوجوانان در اپلیکیشن تاک (که ظاهرا بدون داشتن حساب کاربری فیسبوک هم قابل استفاده است) می توانند به چت و گفتگو و انجام بازی با همسن و سال های خود پرداخته و ماسک های خنده دار را با دوستان و اعضای خانواده به اشتراک بگذارند. البته والدین این نوجوانان هم قادرند که از طریق تنظیمات اپلیکیشن، کنترل کاملی بر رفتار فرزند نوجوان خود در این اپلیکیشن داشته باشند.

والدین نوجوانان قادرند که از طریق تنظیمات اپلیکیشن کنترل کاملی بر رفتار فرزند خود در تاک داشته باشند.

از گزارشات منتشر شده پیداست که ظاهرا تعیین این که کودکان در فیسبوک تاک با چه کسی صحبت کنند در حوزه اختیارات والدین قرار گرفته. همچنین کودکان برای ارتباط با والدین خود می توانند از طریق فیسبوک مسنجر با آن ها در ارتباط باشند.

البته مثل تمام کمپانی های بزرگ دیگر ممکن است که فیسبوک به تاک صرفا به چشم یک پروژه آزمایشی نگاه کند. بنابراین امکانش هست که اپلیکیشن مذکور هرگز روشنایی روز را به خود نبیند. به هر حال در صورت انتشار جزئیات بیشتر در مورد تاک آن را با شما در میان خواهیم گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.