معرفی گجت ها

تصویری از ماژول موتو مد هاسلبلاد منتشر شد

موتو مد هاسلبلاد

 

موتو مد هاسلبلاد مجددا خودنمایی کرد، این ماژول شاید به زودی رخ نشان دهد. به هنگام رونمایی لنوو از گوشی موتو زد (Moto Z)، ماژول های موتو مدز (Moto Mods) آن نیز معرفی شد، با این حال برخی از ماژول‌ها در آن بازه زمانی از رویداد رونمایی باز ماندند. از این بابت می‌گوئیم ”باز ماندند”  که قبل از اعلام رسمی این دستگاه و ماژول‌های آن در برخی منابع به موتو مد حاوی دوربین اشاره شده بود که بعد از رونمایی رسمی هرگز دیده نشد. اگر چه در اوایل این ماه عکسی در فضای مجازی دیده شد که ماژول دوربین ساخته شده توسط Hasselblad را به نمایش ‌گذاشت.

 

شرکت هاسلبلاد برای حرفه‌ای های رشته عکاسی بسیار شناخته شده است. این شرکت سوئدی توسط ویکتور هاسلبلاد و با توجه به علاقه زیاد وی به هنر عکاسی در سال 1941 تاسیس شد. شهرت هاسلبلاد زمانی فراگیر شد که ناسا برای عکاسی فضایی در کره ماه از دوربین قطع متوسط این کمپانی استفاده کرد و عکس های زیبایی را به یادگار گذاشت.

موتو مد هاسلبلاد مجددا خودنمایی کرد، این ماژول شاید به زودی رخ نشان دهد

اکنون تصویر جدیدی منتشر شده که یکبار دیگر موتو مد هاسلبلاد را در نمایی واضح تر به نمایش گذاشته است. تصویر منتشر شده بسیار به تصویری که در ابتدا از آن دیده شده بود، شبیه بوده و لوگوی کمپانی Hasselblad به خوبی در جلوی آن قابل رویت است. البته هنوز به وضوح چگونگی درگیری هاسلبلاد در ساخت این ماژول مشخص نشده است. معلوم نیست که آیا آنها به طور کامل موتو مد هاسلبلاد را خود طراحی کرده‌‌اند یا تنها به کمپانی موتورولا در ساخت آن مشاوره داده و استفاده از نام تجاری خود را برای موتورولا مجاز دانسته‌اند؟

شاید بهتر است کمی صبر کنیم تا ببینیم که موتو مد هاسلبلاد چگونه عملکردی خواهد داشت. ترجیحا این ایده بهتری است؛ وجود یک برند خاص تنها بخش کوچکی از کار است، عملکرد یک دستگاه بر هر چیزی ارجع خواهد بود. به هر حال با توجه به چیزی که ما در تصویر می‌بینیم به نظر می‌رسد که هاسلبلاد یک دوربین کامل ارائه کرده باشد. وجود یک دکمه مخصوص شاتر برای عکاسی، کنترلرهای زوم و یک فلش تقریبا آن را به یک دوربین حرفه‌ای تبدیل کرده است. موتو مد هاسلبلاد شاید چیزی شبیه به دوربین‌های نه چندان قدیمی سونی را تداعی می‌کند. این چنین نیست؟

موتو مد هاسلبلاد

در هر صورت گویا فرصت مناسبی در پیش است تا موتورولا از موتو مد هاسلبلاد (Hasselblad Moto Mod) رونمایی کند. نمایشگاه IFA 2016 نزدیک است و فرصت مناسبی محسوب می‌شود تا کمپانی‌های بزرگ تکنولوژی جهان، فناوری‌های جدید خود را به رخ رقبایشان بکشند. مطموئنا لنوو و موتورولا نیز از این قاعده مستثنی نخواهند بود. مدتی قبل کمپانی Lenovo با انتشار یک تریلر تبلیغاتی چیزهایی را به نمایش درآورد که احتمالا قصد دارد در نمایشگاه IFA 2016 به روی صحنه ببرد. یکی از آنها می‌تواند همین موتو مدز گم شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.