بنا بر ادعای منبعی ناشناس از چین، گوشی گلکسی اس ۱۰ سامسونگ از نمایشگری با تراکم ۶۰۰ پیکسل در هر اینچ بهره خواهد برد.

اکنون ماه ها تا زمان عرضه گلکسی اس ۱۰، پرچمداری که قرار است در ده سالگی عرضه سری گلکسی اس به بازار عرضه شود، باقی مانده. با این حال شایعات مختلفی در مورد این گوشی شنیده می شود. پیش از این اعلام شده بود که سامسونگ تکنولوژی فراصوت مورد نیاز برای حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر را توسعه داده و احتمالاً قصد دارد آن را در گوشی گلکسی اس ۱۰ تعبیه کند.

اخیراً «Ice universe» از افشاگران دنیای فناوری، خبر از بهره مندی احتمالی گلکسی اس ۱۰ از نمایشگر با تراکم پیکسلی ۶۰۰ پیکسل در هر اینچ داده است.

گلکسی اس ۹ و نسخه پلاس به ترتیب از تراکم پیکسلی ۵۷۰ و ۵۲۹ پیکسل در هر اینچ بهره می برند و روزولوشن ۲۹۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسلی یا به عبارتی WQHD+ را ارئه می دهند. رزولوشن دیگری که از WQHD بالاتر باشد و به صورت عمومی استفاده شود، ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل است. اگر فرض کنیم که گوشی هوشمندی مثل گلگسی اس ۹ پلاس از این کیفیت برخوردار باشد، به تراکم ۷۱۰ پیکسل در هر اینچ دست خواهیم یافت.

با این حال این میزان با گمانه زنی مطرح شده اخیر مطابقت ندارد. البته این اختلاف برای استفاده در اپلیکیشن هایی به غیر از واقعیت افزوده چندان هم قابل تشخیص نخواهد بود. شاید هم سامسونگ قصد داشته باشد نمایشگرهای بزرگتری برای پرچمداران آتی سری گلکسی اس در نظر بگیرید.

همچنین بنا بر گزارش ها ظاهراً سامسونگ در سال جاری میلادی در حال کم کردن تمرکز خود بر واقعیت مجازی مبتنی بر گوشی ها است و بر واقیت افزوده و هوش مصنوعی تمرکز بیشتری کرده است.

انتظار می رود گلکسی اس ۱۰ و نسخه پلاس آن اولین گوشی های هوشمند مبتنی بر فناوری شبکه های مخابراتی ۵G باشند. احتمالاً در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی (زمستان ۹۷) و در رویداد کنگره جهانی موبایل آتی شاهد رونمایی از گوشی های مورد بحث خواهیم بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *